Reporty

9.kolo - FC Skillers Dlhé Diely vs Junglebook - 6:10

Prvému zápasu jarnej časti predchádzal zrejme posledný piatkový tréning v telocvični, tentokrát s prívlastkom nominačný. Predviesť sa chceli takmer všetci zo základnej zostavy 1.FC Junglebook, neprišli len bratia Nádasdiovci a Luky, ktorý sa ale vopred ospravedlnil - aj títo 3 ale účasť na zápase prisľúbili. Na tréningu sa všetci snažili predviesť v najlepšom svetle, takže nikto nebol vyradený z nominácie na zápas. Axel však sám priznal, že sa ešte na zápasovú záťaž necíti, a tak svoj debut v jarnej časti o jedno kolo posunul.
V nedeľu pred zápasom sme sa zišli v hojnom počte - 8 hráčov do poľa a Pali v bráne. V obrane figurovali Kyso, Luky, Milan a presídlenec z útoku Lakyč. V útoku hrali VMišo, Ajko, PJ a ex-obranca Johnny. Lakyčovi sme umožnili zhostiť sa role kapitána, keďže len krátko pred zápasom dovŕšil vek, keď už môže ašpirovať na tento post. Vikino bol tiež pripravený nastúpiť, hoc aj s poranenou achilovkou. Keď ale videl, že nás je dosť, ostal iba na tribúne. Okrem neho od začiatku povzbudzovali aj Itchi a náš nový fanúšik Žigo.
Netreba asi ani hovoriť, že sme do stretnutia nastupovali s vysokými ambíciami. Skillers sú predsa len tím, proti ktorému by sme sa mohli presadiť. Vedeli sme síce, že chlapci sú technicky dosť vyspelí, ale sú od nás mladší a teda nemajú toľko zápasových skúseností looks
Prvý gól sme vsietili pomerne rýchlo, Johnny poslal dlhú časovannú prihrávku na Kysa, na loptu nedosiahol ani posledný obranca ani brankár, a tak Kyso pomerne pohodlne skóroval do horných "pater" brány. Ja si dovolím tvrdiť, že tá prihrávka nebola až tak časovaná, ale ju skôr výrazne zbrzdil vietor, ale bol som od tejto situácie pomerne ďaleko, takže Johnny možno predsa len o svojom úmysle nekecal looks Inak vietor fúkal naozaj výrazne, ale ani jeden tím nehral čisto proti vetru, takže podmienky boli spravodlivé.

Po prvom góle sme mali viacero ďalších tutoviek, žiadna sa ale neujala, a tak nasledoval zákonitý trest. Skillers nám stihli do polčasu nasúkať 3 góly, nešlo o vyložené šance, my sme ale hrali v obrane veľmi nedôsledne. Gólov sme mohli inkasovať ešte viac, našťastie nás opäť podržal Pali v bráne. Pred prestávkou bol teda stav 1:3.
Cez polčas sme si povedali, že ešte nie je nič stratené, no vedeli sme, že s takou hrou ako v prvom polčase súpera neporazíme. Nespomínam si, že by niekto prišiel so zaručenou víťaznou taktikou, a tak sa druhé dejstvo začalo v tom istom duchu ako prvé. Asi po 10 minútach bol stav alarmujúci: 1-5 v náš neprospech. Vtedy sa nám podarilo opäť skórovať a zápas sa začal obracať. Pristupovali sme lepšie k hráčom súpera, napádali sme ich s vysunutými útočníkmi už na ich polovici a vo vlastnej obrane sme im nenechávali ani milimeter (štvorcovýlooks priestoru. Góly sa konečne začali sypať do tej správnej bránky. Na všetky góly si samozrejme nespomínam, uvediem len 2 ktoré mi budú ešte dlho rezonovať v pamäti. Pri prvom mal Lakyč loptu na našej polovici, Itchi na neho kričal "Rozohraj nakrátko!", Lakyč ale s rebelantstvom jemu vlastným zvolil dlhý nákop na VMiša v pokutovom území, ten loptu hlavou jemne pohladil a preloboval súperovho brankára. Pri druhom vybranom góle bolo vidno výbornú súhru počas striedania. Ja som z posledných síl pribehol na striedačku, namiesto mňa nastúpil Johnny, v momente sa zorientoval a šprintoval do útoku, dostal dlhú loptu a nezadržateľne skóroval. Nakoniec sa do streleckej listiny zapísali VMišo a Johnny s 3 kúskami a Kyso a Luky s 2 gólmi. Vyhrali sme v pomere 10:6.
Nedokážem s istotou určiť, čo sa podpísalo na našom vynikajúcom výkone v poslednej štvrťhodine. Po dlhom čase Junglebook svojim fanúšikom aj sám sebe ukázal, ako sa má hrať futbal. Striedali sme hokejovo, cca každé 2-3 minútky, takže sme súperových hráčov fyzicky zničili. Hrali sme viac do tela, dôsledne v obrane a vyrážali sme do protiútokov, ktoré sa nám darilo premieňať. Ak by sme v takomto tempe dokázali hrať celých 60 minút, mohli by sme byť dôstojným súperom pre väčšinu ligových celkov. Pevne verím, že v najbližšom zápase budeme pokračovať v takom tempe v akom sme tento ukončili.

Súpiska: Ajko, Kyso, Pali, Johnny, Jonis, Laky, VMišo, PJ Piťuke, Yeti, Luky,